Deset let od povodní a evakuace

Neděle 2.června 2013 patří k nezapomenutelným dnům v našem útulku .  Po několikadenních deštích se totiž spojila velká voda z Berounky a Vltavy a do prahy dorazila velká voda a stále stoupala. V podvečer se nám ozval správce areálu: Hrozí další vzestup vody a v areálu Chirana si přestěhujte věci do připravených prostor v horním patře. V ten okamžik muselo přijít rozodnutí – mají kočky zůstat provizorně v jiných prostorách či je nutné je odstěhovat?

Rozhodli jsme se pro evakuaci. Následovala výzva s prosbou o pomoc a… Zkrátka během dvou hodin zareaovalo množství lidí a před útulkem se začala tvořit fronta lidí s přepravkama, kteří nabídli našim kočkám dočasný azyl u sebe doma (celekem 47 koček se tak narychlo vystěhovalo). Nám už pak  jen zbývalo přestěhovat  vybavení do přidělených prostor.

Jak to dopadlo? Pár dnů ještě pršelo, v areálu jeden den chrlila voda z kanálů, bylo zatopeno Obchodní náměstí a kus silnice u nádraží Braník ) chodilo se pěšky … Plno koček proměnilo své evakuační domovy za trvalé a my jsem během července obnovili běžný provoz a navíc útulek rozšířili i oprostory kde jsme měli vystěhovaný mobiliář útulku. Dneska jsou to naše “horní” prostory, kde potkáváte EFFíky (kočky mající FIV a FeLV) a “útulnu” –  dočasný domov pro kočky, které pocházejí od majitelů a čekají u nás na nový domov.

http://www.santakocici.cz/historie/web/co-je-noveho/nas-prazsky-utulek-byl-prventivne-evakuovan.html